Ramavtalet omfattar sallader och mindre kalla rätter för beställning upp till 100 personer. Upphandlingen genomförs inom ramen för en reserverad upphandling enligt 4 kap. 18§ LOU. Det innebär att Inköp- och upphandling får reservera deltagandet för skyddade verkstäder eller för leverantörer vars främsta syfte är social och yrkesmässig integration av personer med funktionsnedsättning eller av personer som har svårt att komma in på arbetsmarknaden.
–
Ramavtalet omfattar sallader för beställning upp till 100 personer. Upphandlingen genomförs inom ramen för en reserverad upphandling enligt 4 kap. 18§ LOU. Det innebär att Inköp- och upphandling får reservera deltagandet för skyddade verkstäder eller för leverantörer vars främsta syfte är social och yrkesmässig integration av personer med funktionsnedsättning eller av personer som har svårt att komma in på arbetsmarknaden.
Anbudstiden utgått (2026-03-16)
Öppet
2026-02-06
Meddelande om upphandling
Västra Götalands län
N050U25-273
Genom att logga in i Opic får du tillgång till den kompletta annonsen. Har du inte ett konto kan du enkelt skapa ett gratis gästkonto.
Missa inga affärer inom offentlig sektor med Opic Upphandlingskoll: